>
do kasy suma: 0,00 zł

Prostownik - zimowy superbohater!

Prostownik - zimowy superbohater!

Ujemne temperatury, śnieg na chodniku, śliskie jezdnie, skrobanie szyb i jazda w rękawiczkach świadczą o jednym, nastała zima! Wraz z zimą możemy spotkać się z szeregiem nieprzyjemnych doświadczeń. I nie mówimy tutaj o zmarzniętych dłoniach czy stopach! Zima to również trudny okres dla Twojej maszyny!

Najczęściej problemy dotyczą
akumulatora, a dokładniej jego działania. Niskie temperatury sprawiają, że akumulator nie jest w stanie pracować z pełną mocą. Może to być przyczyną problemów z uruchomieniem podestu ruchomego! Co więcej, długotrwała jazda pojazdem z niekompletnie naładowanym akumulatorem może negatywnie wpłynąć na jego żywotność.

Jak dbać o kondycję prostownika?

Przy temperaturach sięgających zera zalecamy cykliczne ładowanie akumulatorów, tak aby poziom jego naładowania nie spadł poniżej wartości minimalnej! Jak to zrobić? Oczywiście za pomocą prostownika! Nieodpowiedni sposób ładowania baterii może jednak spowodować jej uszkodzenie lub w najgorszym wypadku, doprowadzić do eksplozji! Krok po kroku o tym jak używać prostownika, aby nasz akumulator mógł nam służyć przez długie lata!Posiadanie prostownika to pierwszy krok do sukcesu. Poszukujesz prostownika? Skontaktuj się z naszymi sprzedawcami: 732-822-226. W naszej ofercie znajdziecie linię wysokiej jakości prostowników - PowerSource!
Jeśli posiadacie prostownik, o którego parametrach nie macie zbyt wiele wiedzy (indeksy wodoszczelności, pyłoszczelności), polecamy ładować akumulator w zamkniętym pomieszczeniu, a nie bezpośrednio - przy maszynie. Ładowanie prostownikiem zajmuje sporo czasu, nie macie więc pewności czy ładowanie pod gołym niebem, nie spotka się po kilku godzinach z opadami deszczu!

Ile potrzebuję czasu, aby naładować akumulator?

Ładowanie “padniętego” akumulatora może potrwać nawet 12 godzin. Jest to czas niezbędny do naładowania baterii prądem o wartości 1/10 jej pojemności. Upewnij się więc, że dysponujesz takim czasem. Jest to ważne ze względu na żywotność baterii. Krótkotrwałe ładowanie akumulatora, nie sprzyja jego żywotności. Najlepszym rozwiązaniem jest ładowanie go do maksymalnej wartości!

Jeśli naprawdę spieszysz się lub zostało Ci niewiele pracy, możesz pozwolić sobie na podładowanie akumulatora przez np. 15-30 minut. Powinno to wystarczyć na rozruch i pewien okres pracy.

JAK TO ZROBIĆ?

Wyjmij akumulator używając odpowiednich narzędzi i zadbaj o jego odpowiednie położenie. Nie kładź akumulatora bokiem, do góry nogami, czy też nie kołysz nim na boki. Akumulator nie ulegnie uszkodzeniu, jeśli wyjmiesz i przeniesiesz go w jego naturalnej pozycji.

Załóż klemy ODŁĄCZONEGO OD ŹRÓDŁA ZASILANIA prostownika na akumulator. Plus do plusa, minus do minusa. Jeśli prostownik pozwala Ci zdecydować się na wariant ładowania, wybierz odpowiedni dla siebie.

Podłącz prostownik do prądu i cierpliwie czekaj do czasu naładowania akumulatora.
Warto wyposażyć się w prostownik pokazujący stopień naładowania baterii. Pozwoli nam to śledzić progres i orientacyjnie oszacować pozostały czas ładowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl